
Kredyty i pożyczki hipoteczne
Kredyt mieszkaniowy – jest to długoterminowy kredyt bankowy, przeznaczony na:
- zakup mieszkania lub domu od dewelopera, spółdzielni mieszkaniowej lub osoby prywatnej,
- budowę domu lub mieszkania z deweloperem lub spółdzielnią mieszkaniową,
- wykup mieszkania komunalnego lub zakładowego,
- przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa w prawo własności,
- wykończenie, remont lub modernizację wybudowanego mieszkania lub domu,
- spłatę kredytu mieszkaniowego w innym banku tzw. refinansowanie,
- adaptację pomieszczenia niemieszkalnego na cel mieszkaniowy,
- zamianę nieruchomości mieszkalnej,
- spłatę byłego współmałżonka / ki po rozwodzie – dotyczy lokalu mieszkalnego, który był współwłasnością przed rozwodem.
Pożyczka hipoteczna – jest to pożyczka pod zastaw nieruchomości z długim okresem spłaty i otrzymujemy ją w formie gotówkowej z przeznaczeniem na dowolny cel. Pożyczka hipoteczna zazwyczaj jest wyżej oprocentowana niż kredyt hipoteczny, jednak niżej niż kredyt gotówkowy.
Jeżeli szybko potrzebujesz znacznej kwoty w gotówce na dowolny cel i posiadasz nieruchomość, która może być przedmiotem zabezpieczenia, pożyczka hipoteczna jest idealnym rozwiązaniem. Przyznane środki w ramach pożyczki hipotecznej przelewane są na wskazane konto i można nimi dysponować w dowolny sposób bez konieczności rozliczania się z wydanej kwoty z bankiem.
Kredyt konsolidacyjny – jest to kredyt bankowy w ramach którego następuje połączenie kilku kredytów w jeden, w celu zmniejszenia kosztów ich obsługi. Raty kredytu konsolidacyjnego są niższe od sumy rat poszczególnych kredytów, wynika to z niższego oprocentowania oraz z rozłożenia spłaty zadłużenia na dłuższy okres. Skonsolidować można różne rodzaje kredytów: gotówkowe, samochodowe, mieszkaniowe, odnawialne, zadłużenie na kartach kredytowych itp.
- Nie wiesz co zrobić, gdy wydatki niebezpiecznie zbliżą się do sumy Twoich comiesięcznych wpływów ?
- Co robić, gdy zabraknie gotówki na opłacenie czynszu, raty kredytowej lub spłatę karty ?
Rozwiązaniem w takim przypadku jest kredyt konsolidacyjny. Zamiast wielu rat w różnych bankach lepiej mieć jedną, niższą ratę w jednym banku,
W przypadku zainteresowania powyższymi produktami zachęcam do wypełnienia formularza zgłoszeniowego lub kontakt telefoniczny.