Zestawienie kredytów hipotecznych dla LTV 90%

Zestawienie kredytów hipotecznych dla LTV 90%

Początek 2016 roku nie należał do zbyt udanych dla rynku kredytów hipotecznych. Przyczyna w takim stanie rzeczy tkwi w tym, że bankom najwyraźniej może zabraknąć pieniędzy na utrzymanie akcji kredytowej na poziomie jaki realizowały w 2015r. Problem wynika z wprowadzenia podatku bankowego, podwyższenia przez Komisję Nadzoru Finansowego wymogów kapitałowych dla banków oraz kosztów ewentualnego przewalutowania kredytów w CHF.

Z uwagi na te zmiany większość banków zdecydowała się na podwyższenie marż. Dodatkowo niektóre banki zdecydowały się na zwiększenie wymogu posiadania wkładu własnego o 5% – należą do nich BGŻ, Millennium EuroBank, BOŚ. Jednak w większości banków nadal można uzyskać kredyt z 10% wkładem własnym.

Przypominam, że zgodnie z zapisami Rekomendacji S nr 15, w tym roku będziemy mogli dalej starać się o kredyt na 90% wartości kupowanej nieruchomości a brakujące 5% będziemy mogli odpowiednio:

  • ubezpieczyć,
  • dokonać blokady na środkach zgromadzonych na rachunku bankowym,
  • dokonać zastawu na denominowanych w złotych dłużnych papierach wartościowych Skarbu Państwa lub NBP.

Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia klientka jest, ubezpieczenie brakującego wkładu własnego – gdyż nie powoduje ono konieczności posiadania środków, których z reguły nie ma. Na uwagę zasługuje fakt, że po wejściu w życie kolejnej części Rekomendacji S, Komisja Nadzoru Finansowego zauważyła stosowany przez banki schemat, którego nie akceptuje i zasygnalizowała, że nie zgadza się na to żeby koszty ubezpieczenia pokrywali kredytobiorcy w postaci czasowo podwyższonej marży. Pomimo tych nowych wytycznych wiele banków nadal stosuje takie właśnie rozwiązanie.

Poniżej prezentuję zestawienie poziomu LtV jaki aktualnie stosują banki od 2016r.

LTV 2016r.

LTV 2016r.

Decyzje o podwyższeniu marż oraz wkładu własnego sprawiły, że obecnie dużo trudniej jest znaleźć naprawdę dobrą ofertę. Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom moich potencjalnych klientów przygotowałem zestawienie kredytów hipotecznych. Prezentowane przeze mnie zestawienie kredytów hipotecznych zakłada zakup mieszkania za cenę 300.000,- zł. z wkładem własnym 10% na okres 30 lat. W zestawieniu znajdą Państwo wszystkie kluczowe parametry cenowe kredytu hipotecznego.

Jeżeli będą Państwo zainteresowani moimi usługami sugeruję wysłanie prośby o kontakt.

Zestawienie LTV 90% - 1

Zestawienie LTV 90% – 1

Zestawienie LTV 90% - 2

Zestawienie LTV 90% – 2

Zestawienie LTV 90% - 3

Zestawienie LTV 90% – 3

UWAGA:
Prezentowane zestawienie wygenerowano w aplikacji QLS.
Zestawienie ma jedynie charakter informacyjny. Każda transakcja związana z zakupem nieruchomości wymaga wnikliwego sprawdzenia zdolności kredytowej i jest uzależniona od aktualnej oferty bankowej.
Tagi:
Kontakt
tel. 667 890 623
Email wojciech.kalus@dipfinance.pl