Kredyt hipoteczny dla firm

Kredyt hipoteczny dla firm

Kredyt hipoteczny kojarzy się zwykle z finansowaniem zakupu mieszkania lub domu, ale tak naprawdę może on stanowić bardzo pomocne narzędzie dla każdego przedsiębiorcy w uzyskaniu środków na potrzebne inwestycje. Kredyt hipoteczny dla firm zwykle okazuje się jednym z najtańszych źródeł finansowania – tańszych niż np. linie kredytowe czy kredyty obrotowe, jak również zapewniającym stabilność ze względu na długi okres kredytowania. Dlatego warto zastanowić się nad jego zaciągnięciem w przypadku planowania inwestycji lub po prostu potrzeby uzyskania gotówki na bieżącą działalność.

Kredyt hipoteczny dla firm występuje w dwóch głównych postaciach:

  • właściwy kredyt hipoteczny – dla firmy, która planuje inwestycyjny zakup nieruchomości (np. pod siedzibę biura, magazynów, pod budowę itp.). W takiej sytuacji operacja odbywa się bezgotówkowo – kredyt jest celowy i pieniądze są przekazywane bezpośrednio na konto sprzedającego nieruchomość, a przedsiębiorca będący kredytobiorcą uzyskuje własność nieruchomości i może prowadzić na niej działalność.
  • kredyt będący w istocie pożyczką hipoteczną dla firm – tj. kredyt na dowolny cel (np. na różnego rodzaju inwestycje, na bieżącą działalność lub na spłatę poprzednich zobowiązań) zabezpieczony hipoteką na nieruchomości należącej do przedsiębiorcy.

Główne zalety, jakie posiada kredyt hipoteczny dla firm w stosunku do innych sposobów finansowania to przede wszystkim:

  • niższe oprocentowanie (dzięki mocniejszemu zabezpieczeniu dla banku)
  • niższe raty – dodatkowe obniżenie bieżącego obciążenia dzięki dłuższemu okresowi kredytowania (pozostałe formy kredytowania dostępne w bankach mają zwykle charakter krótkoterminowy, co wiąże się z większym obciążeniem dla bieżącej płynności)
  • stabilność finansowania w przypadku inwestycji rozłożonej na dłuższy okres – jeden kredyt może z góry zapewnić finansowanie wszystkich etapów inwestycji.

Jeśli posiadasz firmę i:

  • planujesz większe inwestycje,
  • planujesz zakup nieruchomości w celach związanych ze swoją działalnością,
  • potrzebujesz pieniędzy na bieżącą działalność lub spłatę zobowiązań,

warto zainteresować się kredytem hipotecznym dla firm.

Tagi:
Kontakt
tel. 667 890 623
Email wojciech.kalus@dipfinance.pl